Форма входа
Категории раздела
Наш опрос
Які види рукоділля Вам цікаві?
Всего ответов: 26
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Файлы » Мои файлы

Презентація проектної діяльності.
[ Скачать с сервера (5.22 Mb) ] 17.01.2014, 22:35

Тема: Презентація проектної діяльності.

Мета: навчальна: узагальнити вивчений матеріал. Ознайомити учнів зі зразками  

                              вишитих виробів. Згадати історію вишивки, дослідити регіональні  

                              особливості вишитих виробів. Провести презентацію творчих 

                              робіт.

           розвивальна: удосконалити практичні вміння з обробки краю виробу;

                               розвивати вміння працювати в групах, художній смак;

          виховна: виховувати національну свідомість, патріотизм, глибоку повагу

                          до ментальності свого народу.

 

                «Майстерність приходить лише однією дорогою – через довгу і невтомну працю, велике терпіння, наполегливість, уміння долати труднощі.»

 

Хід уроку.

 

1. Вступ та мотивація навчальної діяльності.

 

                У давнину жив молодий муляр. Він фарбував паркани та стіни будинків, і, здавалося, був задоволений своїм життям, але ніхто не знав, що в нього є потаємна мрія. Муляр усім серцем хотів стати художником. Якось він стояв на мосту і дивився, як на воді грають сонячні зайчики, схожі на маленьких сріблястих рибок.

                - Якби я міг передати хоча б соту частину краси, що оточує нас! – вигукнув він.

                І тут сталося диво. Нібито почувши його слова, на нього зійшла іскра натхнення. У ту ж мить хлопець зрозумів, як відродити на полотні сріблясті промінці на заході, тремтіння листя, коли дмухає теплий вітерець та краплинку роси на бутоні троянди.

                Юнак купив полотно й фарби та, сповнений творчим духом, узявся за роботу. З ранку до вечора він сидів за мольбертом, але не почувався стомленим. З кожним днем його майстерність зростала. І от прийшов час, коли його стали називати «МАЙСТРОМ».

                І от щоб розбудити іскру натхнення, відчути єдність думок, давайте сьогодні разом запалимо вогник творчості, який допоможе в майстерній праці.

                - Великими майстрами були:

                Бетховен і Чайковський – у музиці;

                Шевченко – у поезії.

                - Назвіть, а яких митців ви знаєте?

                Сьогодні на уроці ми будемо говорити про декоративно-ужиткове мистецтво, відчуємо себе творцями прекрасного.

 

 

 

2. Повідомлення теми та мети уроку.

                Отже тема сьогоднішнього уроку «Презентація проектної діяльності». А мета узагальнити вивчений матеріал, познайомитися зі зразками  вишитих виробів, згадати історію вишивки, дослідити регіональні особливості вишитих виробів, провести презентацію творчих робіт.

 

3.Викладення нового матеріалу.

                Сьогодні ми проведемо підсумкове заняття. Це своєрідний урок – залік знань, перевірка умінь, отриманих у цьому півріччі. Використання сталих знань призведе до позитивного результату. Для цього необхідно бути цілеспрямованим, дуже уважним і кмітливим.

                Отже давайте пригадаємо з якою технікою вишивки ви познайомились в 7 класі. (мережки).

                А хто може дати визначення? (мережкою називається ажурна вишивка на смужці тканини, з якої витягнуто нитки піткання, або основи, нитки, які залишилися не витягнутими, обплітають робочою ниткою, утворюючи різні узори).

                А які види мережок вам відомі? (одинарний прутик, подвійний прутик, роздвоєний прутик, вісімка,

        А на яких тканинах виконують мережки? (на тканинах полотняного переплетення).

        Які вироби можна прикрасити мережками? (серветки, рушники, сорочки).

        Як ви можете бачити на слайді мережки добре поєднуються з багатьма техніками вишивки. Характерним є поєднання мережки з такими техніками, як занизування, хрестик, гладь. При підборі кількох технік вишивання для оздоблення виробу слід враховувати традиції даного регіону, місцевості. Так для Чернігівщини характерні білі вишивки. Щоб підсилити загальну виразність, у вишивці здебільшого використовують шви двох чи більше типів. Наприклад в одній композиції поєднують шви прозорі (викол, вирізування, мережка) із щільним настилом або іншим видом гладі. Жіночі та чоловічі сорочки змережують прутиком, прозорою мережкою червоними та чорними нитками.

                        Художня якість вишивки великою мірою залежить від композиції виробу.

        Хто може дати визначення поняттю композиція, яке відоме вам ще з уроків образотворчого мистецтва? (творче поєднання різних елементів узору, але однакових за змістом, кольором, формою)

                Композиція малюнка для вишивки повинна відповідати багатьом вимогам. Насамперед вона залежить від призначення і форми оздоблюваного виробу, якості матеріалу. Вона в жодному разі не повинна заважати його практичному призначенню і в той же час має прикрашати виріб. Слід також урахувати, що кожний виріб потребує свого особливого композиційного рішення. Перегляньте на слайдах сучасні вироби оздоблені мережками, зверніть увагу на композицію цих виробів.

                Усі вироби, які ви бачили, мають гарний естетичний вигляд. Чому? Тому що в цих виробів немає вузлів, кінців, петель з ниток, недовишитих елементів візерунків, деформації візерунку внаслідок затягування ниток, акуратно оброблені краї та кути. Також ці вироби без плям, накрохмалені, акуратно випрасувані. Для того щоб ваші вишиті рушнички та серветки також милували око, ви повинні навчитися красиво завершувати роботу.

               

                Щоб вишитий виріб мав охайний вигляд, його треба правильно випрати і випрасувати. Прати вишиті речі треба дуже обережно, щоб фарба не полиняла та щоб не пошкодити ажурні вишивки. Заливати кип'ятком та виварювати можна тільки речі, вишиті білими нитками на білих лляних та бавовняних тканинах. Решту виробів краще прати в теплій воді дитячим милом, а ре­чі, вишиті шовковими та синтетичними нитками, — навіть у мильній піні, додавши трохи солі. Запам'ятайте: такі речі не можна намилювати і терти. Блузку, плаття або сорочку, вишиті кольоровими нитками, перед пранням замочують у теплій воді (1-2 чайні ложки солі на літр води), щоб відійшов бруд з коміра та манжетів. А вже потім перуть у мильній воді. Після прання вироби 2-3 рази полощуть у холодній воді. При полосканні кольорових вишивок у воду додають 1-2 чайні ложки оцту, щоб надати ниткам блиску. Якщо дозволяє тканина, вишивки після полоскання підкрохмалюють і підсинюють. Крохмаль розводять у холодній воді, а потім заварюють кип'ятком не дуже густо. Заварений крохмаль треба обов'язково процідити крізь марлю чи сито. Якщо до крохмалю додати трохи молока, то після прасування виробу тканина блищатиме. Добре віджатий виріб треба туго загорнути у махровий рушник або простирадло і потримати кілька хвилин. Після цього його можна прасувати. Великі речі краще просушити, але не на сонці, щоб не вигоріли нитки.

Вишиті вироби прасують з вивороту не дуже гарячою праскою на м'якій чистій тканині. Чим опукліша вишивка, тим м'якшою має бути підстилка. Щоб не було зморщок, великі речі прасують від середини до країв. Щоб випрасуваний виріб не зім'явся, його слід тримати розгорнутим доти, доки він не прохолоне. Особливо уважно й акуратно треба прасувати вироби з тонких тканин з ажурними вишивками

 

                Кожен виріб, оздоблений вишивкою, повинен відповідати технологічним вимогам, тобто бути виконаним акуратно і технічно правильно, з гармонійним поєднанням кольорів.

 

Технологічні вимоги до вишитих виробів

У вишитих виробах не допускається: спотворення малюнка; вузлів, кінців ниток та петель з ниток; великих переходів (>0,5 см) вишивальної нитки з виворітного боку; стягування малюнка; різної ширини підгину боків в одному виробі; помітне припалення тканини; порубка тканини голкою; довишивання одного й того ж елемента нитками іншого відтінку чи номера; недошитих частин орнаменту малюнка; невідповідності тканини вишивальній нитці і навпаки.

 

4. Практична робота

                Виконання практичної роботи з метою досконального засвоєння техніки виконання поділяється на три етапи. Перед кожним етапом роботи проводиться інструктаж щодо виконання того чи іншого способу закінчення країв виробу.

                Під час виконання роботи учням надається допомога, виправляються помилки. Окремо приділяється увага учням, що працюють лівою рукою.

                У процесі роботи учням нагадуються правила безпеки праці, санітарії та гігієни.

                Завершується виконання творчої роботи.

 

Методичні рекомендації до захисту проекту.

                На захист кожний учень чи група учнів готує пояснювальну записку.

                Пояснювальна записка повинна бути написана гарним почерком або надрукована з допомогою ПК на одній стороні аркуша паперу форматом А4.

                На титульному листі пояснювальної записки слід написати назву проекту, прізвище та ім’я учня й учителя, школу, клас, рік виконання роботи. У випадку виконання проекту групою вказуються прізвища кожного учня групи.

                На першому аркуші записуються назви розділів з указаними номерами сторінок.

                Сторінки повинні бути пронумеровані та скріплені.

                Для виступу кожному учневі дається 5 хвилин. Після виступу присутні можуть ставити йому запитання, висловлювати свою думку. Запитання й пояснення повинні бути по суті проектної роботи. Учень, який захищає свою роботу, повинен пояснити зміст, оформлення та виконання роботи.

 

5. Підсумки заняття.

                Обговорення творчих проектів. Оцінювання знань та вмінь, бесіда щодо їхнього застосування  для подальшої роботи. Виставлення оцінок. Прибирання робочих місць.

          Скоро пролунає дзвінок

          І скінчиться наш урок

          За роботу по заслузі

          Щиро дякую вам друзі.

 

6. Домашнє завдання.

    Підготувати матеріали та інструменти для роботи над наступним проектом.

 

Категория: Мои файлы | Добавил: ksusenya
Просмотров: 1642 | Загрузок: 119 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: