Форма входа
Категории раздела
Наш опрос
Які види рукоділля Вам цікаві?
Всего ответов: 26
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Файлы » Мои файлы

Пальчиковий театр (презентація)
19.03.2016, 18:29

                                                        «Ясла, - так мріяло мале дитя, -

                                                          З картону цупкого склею я.

                                                          З яскравих клаптиків тканини зшию

                                                          Святого Йосипа й Марію.

                                                          І віслюк, і віл – яка краса! –

                                                          Стануть поруч з яслами Христа.

                                                          А святий Ісус в цей час,

                                                          Він в серцях у кожного із нас.»

 

Вступна частина

      

      У першому семестрі на уроках української літератури, вивчаючи тему «Драматургія доби Ренесансу і бароко», ми познайомилися з унікальним мистецьким явищем – вертепом. Я зацікавилася історією вертепу і поставила собі за мету побачити справжній вертепний театр або самій взяти участь у різдвяному дійстві.

      Коли я познайомилася з темою проекту «Пальчиковий театр», то подумала: «Чому б не зробити різдвяний пальчиковий театр – вертеп?» Так завдання для творчого туру обласної учнівської олімпіади з трудового навчання захопило мою уяву і спонукало до роботи. По-перше, у мене буде можливість показати власний різдвяний вертеп моєму маленькому племіннику на свят вечір. По-друге, вертеп стане справжньою окрасою нашої оселі і додасть святкового настрою моїм рідним. По-третє, мені подобається писати сценарії для вистав і кожного року я зможу оновити різдвяне дійство.

      Для виконання проекту я склала план роботи.

 

І. Організаційно-підготовчий етап.

 

І.1. План виконання проекту

1.      Ознайомитися з темою проекту.

2.      Визначити обсяг знань і вмінь, які необхідні для виготовлення пальчикового театру

3.      Проконсультуватися з учителем і батьками з приводу можливості виготовлення цього виробу, виділення коштів на придбання матеріалів.

4.      Відвідати бібліотеку з метою ознайомлення з історією виникнення пальчикового театру.

5.      Провести пошук виробів-аналогів у Інтернеті, магазинах, журналах по рукоділлю.

6.      Проаналізувати зібраний друкований і фотоматеріал виробів-аналогів.

7.      Розробити конструкцію власного виробу – ескіз.

8.      Дібрати й придбати матеріали та інструменти.

9.      Виготовити спроектований виріб.

10.    Оформити пояснювальну записку.

11.    Захистити проект.

 

І.2.  Історична довідка

 

Пальчиковий театр – це ігри-розваги, ігри-потіхи, казки, різні інсценівки, які супроводжуються показом ляльок, що одягаються на пальці і діють за персонажа, зображення якого на руці. В ході гри дитина рухає одним або двома пальцями, проговорюючи текст, переміщуючись за ширмою. Можна обходитись і без ширми і зображувати дії, переміщуючись вільно по кімнаті. З допомогою цього виду театру можна показати одночасно декілька персонажів. Наприклад, у казках “Ріпка”, “Вовк і семеро козенят”, “Гуси-лебеді” тощо. Казки і інсценівки в яких багато персонажів можуть показувати двоє-троє дітей, які розміщуються за ширмою.    

       Мистецтво ляльководів дуже давнє. Найдавніші лялькові театри існували в Давній Індії та Давньому Китаї, пізніше в Давній Греції та Давньому Римі. В різних країнах виникли свої види ляльок і типи вистав, які стали потім традиційними.

За тисячі років свого існування ляльковий театр пережив багато змін. На сьогодні існує декілька видів лялькових театрів як професійних так і любительських домашніх. До лялькових театрів відносять такі як: театр Петрушок, театр маріонеток, театр естрадної ляльки.

 Пальчиковий ляльковий театр є різновидом рукавичного театру. Надзвичайно популярним і відомим був рукавичний театр Петрушки, що прийшов у Росію із Західної Європи. Лялька-рукавичка характерна для професійного театру. Пальчикові ляльки використовують частіше для домашнього театру, тому що такі ляльки простіше виготовити.

  Їх можуть робити як дорослі так і діти з різних матеріалів: паперу, тканини, фетру, дерева чи зв'язати з ниток. Будь-яку казку можна «оживити» за допомогою пальчикових ляльок.

  В наш час пальчиковий театр набуває популярності. Ляльки для пальчикового театру можна купити в магазинах. Там вам запропонують набори ляльок для таких відомих казок як «Колобок», «Курочка ряба», «Ріпка» та ін.. Але жодна магазинна лялька не може замінити ту, яка зроблена власноруч. 

Категория: Мои файлы | Добавил: ksusenya
Просмотров: 1182 | Загрузок: 0 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: